Garwolin

Miało być spotkanie towarzyskie, a skończyło się zatrzymaniem 22-letniej poszukiwanej

Region Wt. 06.06.2023 09:34:43
06
cze 2023

Interwencja, jaką podjęli garwolińscy patrolowcy, zakończyła się ujawnieniem osoby poszukiwanej do odbycia 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Zatrzymana 22-latka została skazana przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe, a poszukiwania prowadziła jedna ze stołecznych komend. Do zatrzymania doszło na terenie Garwolina podczas spotkania ze znajomymi.

Legitymowanie jest jedną z podstawowych i najczęściej wykonywanych czynności policyjnych. Jest jednym ze sposobów przeciwdziałania, rozpoznawania i wykrywania przestępstw i wykroczeń. Dokonuje się go także w celu identyfikowania osób poszukiwanych i odnajdywania zaginionych. Na ogół przebiega bardzo szybko i sprawnie.

- W minioną niedzielę, 4 czerwca wieczorem policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego garwolińskiej komendy patrolowali ulice miasta. Zwrócili uwagę na grupę młodych osób. Podczas legitymowania jedna z kobiet okazała się być osobą poszukiwaną. Jak oświadczyła, przyjechała w odwiedziny do znajomych. W stosunku do niej Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. 22-latka została skazana za popełnione przestępstwo narkotykowe na karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, skąd została przewieziona do zakładu penitencjarnego.

Na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.