Garwolin

Miastków Kościelny: boisko wyremontowane, hala w planach na przyszły rok

Region Śr. 30.11.2022 07:32:51
30
lis 2022

Dobiegł końca remont boiska sportowego w Miastkowie Kościelnym, który dofinansowany był środkami pozabudżetowymi. Samorząd gminy liczy też na finansowe wsparcie z rządowych funduszy innej inwestycji, a mianowicie budowy hali sportowej, której koszt oszacowano na blisko 14 mln zł.

W ubiegłym roku gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dofinansowanie na budowę hali sportowej w wysokości 1,7 mln zł, chociaż wnioskowała o ponad 4 mln zł. Samorząd podjął stosowne działania, jest już projekt.

- Przygotowujemy się do złożenia wniosku do ministerstwa sportu w ramach przyznawanych środków na budowę hal sportowych i czekamy również na nabór z Polskiego Ładu. Jest zaplanowany jeszcze jeden nabór, prawdopodobnie będzie wiosną przyszłego roku, w ten sposób chcielibyśmy zgromadzić niezbędne środki do budowy tej hali. Na dzień dzisiejszy zakładamy, że to będzie koszt 13-14 mln zł brutto. Hala jest duża, natomiast zaplecze wystarczające na potrzeby tego obiektu, więc przy dzisiejszych cenach, realnie policzonych kosztach, projektant ocenił wartość tej inwestycji na wspomniane 14 mln i rozpoczniemy budowę tylko w sytuacji takiej, kiedy będziemy mieli zapewnione środki zewnętrzne na poziomie przynajmniej 85%, w innym przypadku nie, bo nasz budżet nie pozwala na wyasygnowanie tak dużych kwot z własnych źródeł, bo mamy dużo innych inwestycji - mówi wójt Jerzy Jaroń i dodaje, że jest optymistą, a gmina realnie jest w stanie takie dotacje otrzymać z dwóch źródeł i w przyszłym roku, po ewentualnych pozytywnych decyzjach, ogłaszany będzie przetarg na budowę hali sportowej.

Zakończony został remont boiska sportowego w Miastkowie Kościelnym, a w zasadzie jego pierwszy etap, bo w przyszłym roku będzie kontynuacja prac.
Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem Jerzym Jaroniem.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.