Garwolin

Miastków Kościelny: inwestycje drogowe u schyłku roku

Region Pt. 04.12.2020 15:01:00
04
gru 2020

Dzięki pozyskanym środkom z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz urzędu marszałkowskiego, w ciągu ostatnich miesięcy w gminie Miastków Kościelny wyremontowano i położono nawierzchnię asfaltową na ponad trzech kilometrach dróg gminnych. Ze środków budżetu gminy wykonano oświetlenie ledowe na kilku drogach.

- Gmina Miastków Kościelny, jak co roku stara się poprawiać stan dróg gminnych, ale w bieżącym roku udało się, dzięki wsparciu z Funduszu Inwestycji Lokalnych, przeprowadzić postępowanie przetargowe i w zasadzie prace zostały już zakończone, wyremontować kilka ulic w Miastkowie Kościelnym. W sumie są to cztery ulice Gąsowska, Sienkiewicza, Słowackiego i Mickiewicza, czyli wszystkie w centralnej części Miastkowa, które miały nawierzchnię w bardzo złym stanie. Za niespełna 500 tys. zł zostało wykonanych ponad 2 km ulic w Miastkowie Kościelnym- mówi wójt gminy.

W ramach corocznych działań, z urzędu marszałkowskiego w ramach FOGR, gmina dostała dofinansowanie na modernizację 850 mb drogi w Zwoli Poduchownej. Wykonano nawierzchnię bitumiczną. Położono też ok. 500 mb nowej nawierzchni bitumicznej na drodze w Kujawach. - W przeciągu tych ostatnich kilku miesięcy udało nam się wyremontować ponad 3 km dróg gminnych, położyć nową nawierzchnię. Dzięki temu znacząco poprawia się stan dróg gminnych, ulic w naszej gminie- dodaje gospodarz gminy Miastków Kościelny. Koszt tych inwestycji to 800 tys. zł.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Jerzym Jaroniem.

   POSŁUCHAJFot. UG
WJ/Garwolin/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.