Garwolin

Miastków Kościelny: nie ma wakacji w gminnych inwestycjach

Region Wt. 02.07.2024 07:09:37
02
lip 2024

W gminie Miastków Kościelny inwestycje idą pełną parą. Rozpoczęła się budowa hali sportowej, która kosztować będzie ponad 11 milionów złotych, dobiega końca rozbudowa przedszkola, do którego uczęszczać będzie ponad 180 dzieci. Trwa rozbudowa świetlic wiejskich w Zwoli Poduchownej i Zgórzu, a także dróg gminnych.

Wiele inwestycji samorząd gminy zaplanował do realizacji w tym i kolejnych latach. Sztandarowym przedsięwzięciem, które zostało rozpoczęte, jest budowa hali sportowej. Inwestycja kosztować będzie 11 068 000 zł. - Podzieliliśmy tę inwestycję na 3 lata, obecny, 2025 i ewentualnie dokończenie w 2026. Otrzymaliśmy dofinansowanie na tę chwilę z ministerstwa sportu w kwocie do 50% wartości inwestycji i 4 mln zł z Polskiego Ładu. Pozostała kwota jest nasza, ale mamy już złożony wniosek i zapewnienie, że również urząd marszałkowski nas wesprze w tej inwestycji, także będziemy mogli spokojnie realizować to przedsięwzięcie – mówi wójt Jerzy Jaroń.

Kolejną inwestycją realizowaną na tej samej działce jest rozbudowa przedszkola, a konkretnie jej drugi etap. - Kończymy, prace są bardzo zaawansowane. Firma do końca lipca prawdopodobnie już będzie gotowa do odbioru tej inwestycji. Kwota drugiego etapu, to prawie 1,8 mln zł i jest on finansowany z dotacji urzędu marszałkowskiego, bo pierwszą część finansowaliśmy my, a teraz mamy tę dotację do 60% - zaznacza gospodarz gminy i dodaje, że 1 września przyjmowane będą dzieci, które zostały już zapisane. W przedszkolu będzie w sumie osiem grup, trzy w nowej części, pięć w starej, a na ten moment przyjętych jest 184 dzieci.

Kolejne inwestycje połączone ze sobą, to rozbudowa za blisko 2,3 mln zł, świetlic wiejskich w Zwoli Poduchownej i Zgórzu, gdzie prace są prowadzone dosyć intensywnie. Modernizowane są również cztery odcinki dróg, które kosztować będą niemal 2,5 mln zł.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Jerzym Jaroniem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec Wt. 02.07.2024 11:07:41

Super że powstają nowe obiekty sportowe, ale mam pytanie gdzie dzieci ze szkoły czy przedszkola mogą wyjść na spacer czy się pobawić. Zabudujmy cały plac szkolny i przedszkolny i odpowiedzmy sobie na pytanie gdzie natura, gdzie trawa gdzie zieleń. Wszystko sztuczne nawierzchnia na orliku, sztuczne kostki na placu zabaw i dzieci siedzą dosłownie jak w "klatce".

Miastkowiak Wt. 02.07.2024 11:32:08

To prawdziwy gospodarz gminy. Dziękujemy.