Garwolin

Mistrzowie Rummikub w Garwolinie

Region Sob. 30.09.2023 13:46:45
30
wrz 2023

Wciągająca, emocjonująca, inna w każdej rozgrywce, a dzięki Jokerom – nieprzewidywalna na każdym kroku! Tak najkrócej opisywana jest gra, której grono miłośników stale się powiększa. 24 września odbyły się I Mistrzostwa Garwolina w Rummikub, w których wzięli udział gracze z całego Mazowsza. Najlepsi pojadą na Mistrzostwa Polski.

Rummikub to propozycja dla każdego bez względu na wiek. - Ta emocjonująca i nieprzewidywalna gra, która wciąga zarówno młodych graczy, jak i ich rodziców czy dziadków, ma już spore grono wielbicieli także w Garwolinie. Wśród nich trzeba wymienić rodzinę Brzozowskich, która nie tylko gra i zaraża swoją pasją innych, ale także organizuje takie wydarzenia jak to. Mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

24 września w sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej „Garwolanka” odbyły się I Mistrzostwa Garwolina wpisujące się w obchody 600-lecia miasta. O tytuł mistrza walczyły 42 osoby – nie tylko z Garwolina, ale także z innych miejscowości Mazowsza – Łodzi, Warszawy czy Mińska Mazowieckiego. Trzy rundy po cztery gry wyłoniły najlepszych zawodników. Pierwsza czwórka zagwarantowała sobie od razu awans na Mistrzostwa Polski, ale walczyła o miejsca na podium, statuetki i nagrody. Mistrzem Garwolina w Rummikub został Adam Leszczyński z Mińska Mazowieckiego. II miejsce zajęła Tatiana Kostecka, III miejsce – Agnieszka Wiśniewska, a IV – Katarzyna Leszczyńska. Awans na mistrzostwa otrzymała zwyciężczyni finału B – Angelika Kostecka. Najlepszą zawodniczką z Garwolina była Kasia Brzozowska, która zajęła 11. miejsce.

Nagrody zwycięzcom oraz upominki w postaci miejskich gadżetów 8 najlepszym graczom wręczyła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak - patron honorowy turnieju.
Partnerem wydarzenia było Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.na podst. inf. CSiK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.