Garwolin

Motorower z podmienionymi tablicami, bez przeglądu i ubezpieczenia, a kierujący nietrzeźwy, na zakazie i z narkotykami

Region Śr. 03.07.2024 14:13:07
03
lip 2024

Długą listę przewinień ma na swoim koncie 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna odpowie za kierowanie motorowerem bez ważnego przeglądu i ubezpieczenia z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z innego pojazdu. Kierowca złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na dodatek był nietrzeźwy i miał przy sobie amfetaminę. 33-latek trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty.

W poniedziałek, 1 lipca około godziny 1:35 w Lipówkach na ul. Głównej policjanci z Posterunku Policji w Pilawie zatrzymali do kontroli motorower piaggio. - Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że kierujący nim 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że wcześniej pił piwo. Badanie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy. Miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Oprócz tego podczas kontroli kierowcy policjanci zabezpieczyli przy nim substancje psychotropowe w postaci amfetaminy – informuje podkom. Małgorzata Pychner rzecznik prasowa KPP.

Jakby tego było mało, podczas weryfikacji pojazdu wyszło na jaw, że umieszczone na nim tablice rejestracyjne należą do zupełnie innego jednośladu. Funkcjonariusze ustalili, że motorower, którym kierował 33-latek nie był też ubezpieczony, ani dopuszczony do ruchu. - 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty używania tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu oraz posiadania narkotyków - dodaje policjantka.

Grozi mu 5 lat więzienia.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.