Rolnicy

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w Polsce znajduje się w naszym regionie

Region Pon. 25.09.2023 11:58:11
25
wrz 2023

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podsumowała XX Ogólnokrajowy Konkurs ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Pierwsze miejsce zajęli państwo Jolanta i Sławomir Tupikowscy z Wólki Zdunkówki w gminie Wohyń.

Rolnicy zajmują się produkcją roślinną - uprawiają zboża pszenicę, pszenżyto, kukurydzę i rzepak. Państwo Tupikowscy otrzymali główną nagrodę w konkursie – ciągnik rolniczy, ufundowany przez Prezes KRUS.

Jolanta i Sławomir Tupikowscy są laureatami wielu nagród. M.in. w 2022 roku zostali Krajowym Wicemistrzem Agroligi, otrzymali również wtedy specjalną statuetkę od Prezes KRUS za szczególną dbałość o bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie i jego estetykę.

Wyróżnienie w XX Konkursie otrzymali m.in. Urszula i Józef Pielakowie z Polika w Gminie Maciejowice - najwyżej ocenieni w województwie mazowieckim.

XX Ogólnokrajowy Konkurs ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” podsumowano na Gali w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. KRUS ogłosiła już tegoroczną edycję Konkursu. Informacje o nim znajdziemy na stronie internetowej Kasy i w jej placówkach.Fot.: Facebook/ KRUS

AI
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Cichostów Pon. 25.09.2023 08:51:30

Gratulacje !