Garwolin

Nowe radiowozy zasiliły flotę garwolińskiej komendy

Region Śr. 29.11.2023 12:28:43
29
lis 2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymali 2 nowe radiowozy. To znaczne wzmocnienie funkcjonariuszy w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa. Zakup pojazdów został sfinansowany z budżetu Policji oraz ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Miasto i Gminę Pilawa, Gminę Parysów.

29 listopada przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odbyło się uroczyste przekazanie nowych pojazdów dla Policji. - Dwa radiowozy, nieoznakowany i oznakowany, to samochody marki kia i suzuki. Zakup pierwszego został sfinansowany z budżetu Policji oraz w połowie ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Oznakowane suzuki w 40% zostało sfinansowane przez Powiat, w 40% przez Miasto i Gminę Pilawa oraz w 20% przez Gminę Parysów – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i dodaje, że w spotkaniu uczestniczyli starosta garwoliński Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski, burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian, wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska, komendant powiatowy Policji w Garwolinie podinsp. Janusz Mularski, I zastępca komendanta powiatowego mł. insp. Dariusz Gaładyk oraz kierownik Posterunku Policji w Pilawie asp. szt. Stanisław Kopa.

Podinsp. Janusz Mularski podkreślał, jak ważna jest modernizacja policyjnego sprzętu i jaki wpływ ma to na jego niezawodność w codziennej eksploatacji. – Po naszych drogach jeździ już kilka samochodów współfinansowanych przez Powiat i władze samorządowe Pilawy i Parysowa. Traktujemy to jako inwestycję w bezpieczeństwo mieszkańców. Nowoczesny transport jest konieczny, by sprawniej reagować na potrzeby społeczeństwa – mówił. Komendant podkreślił, że zakup radiowozów nie jest jednorazowym wsparciem otrzymanym z Powiatu, Miasta i Gminy Pilawa czy Gminy Parysów. Dzięki dobrej współpracy i okazywaniu pomocy rzeczowej i finansowej Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie może efektywnie realizować kolejne inicjatywy, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Starosta Mirosław Walicki zaznaczył, że samorząd powiatu zawsze chętnie udziela wsparcia miejscowej komendzie, a członkowie rady powiatu ze zrozumieniem i przychylnością podchodzą do wniosków o dofinansowanie policyjnych działań. Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian oraz wójt Gminy Parysów Bożena Kwiatkowska doceniły codzienną służbę funkcjonariuszy. Zapewniły również o gotowości do udzielania pomocy w realizacji wspólnych zadań Policji i samorządu w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom.

Przekazane samochody w codziennej służbie będą użytkowane przez funkcjonariuszy garwolińskiej komendy oraz Posterunku Policji w Pilawie.na podst.inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.