Garwolin

Nowy samochód dla strażaków z Głoskowa

Region Śr. 21.09.2022 15:28:18
21
wrz 2022

20 września w godzinach popołudniowych wypełnił się plac przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgromadzili się druhowie OSP, początkujący adepci pożarnictwa z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, mieszkańcy Głoskowa i okolic. Powód? O godz. 19.00 przez bramę wiodącą do strażnicy, przy dźwiękach syreny strażackiej, eskortowany przez strażackiego Forda Transita, wjechał długo oczekiwany przez głoskowskich strażaków średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Ten używany samochód został kupiony i przystosowany do użytku w jednej z firm. Zakup w całości sfinansowany został ze środków samorządu gminy Borowie, dzięki wsparciu i osobistemu zaangażowaniu się wójta Wiesława Gąski, zarazem prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Borowiu.

Renault Midlum 220 został przyprowadzony spod Torunia przez wójta oraz druhów z Głoskowa na czele z prezesem OSP Markiem Makulcem. Powitał ich szpaler członków MDP z odpalonymi flarami. Największą radość nowy nabytek sprawił oczywiście najmłodszym strażakom z DDP, którzy, chcieli przetestować pojazd bojowy. Radość jednak w tym dniu była widoczna u wszystkich strażaków z Głoskowa i włodarza gminy, bo teraz ten średni samochód strażacki będzie mógł zastąpić lekkiego Forda, jakim dotychczas miejscowi strażacy wyjeżdżali do akcji.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.