Garwolin

„Okaż serce Ani Mikulskiej”- Festyn Charytatywny w Garwolinie

Region Czw. 16.11.2023 17:38:07
16
lis 2023

W niedzielę, 19 listopada, przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odbędzie się festyn charytatywny dla Anny Mikulskiej - nauczycielki matematyki i informatyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie w latach 1998-2016. Kobieta jest w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i potrzebuje intensywnej, kosztownej rehabilitacji.

Anna Mikulska choruje od urodzenia na Miopatie, czyli chorobę która, uszkadza nerwy i w konsekwencji prowadzi do zniszczenia mięśni. Objawy uszkodzenia mięśni mogą postępować bardzo szybko, ale w wielu przypadkach uwarunkowane genetycznie dolegliwości postępują bardzo powoli przez lata lub dziesięciolecia.

Pomoc dla pani Anny stara się zapewnić Szkolne Koło Caritas numer 95 działające przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Z tej okazji zaplanowano kiermasz ciast i zabawek oraz loterię fantową. Po Mszy św. o godzinie 12:00 odbędzie się koncert piosenki religijnej w wykonaniu społeczności Liceum.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.