Otwarcie nowego rozdziału w historii Garwolina
Region
Pon. 26.02.2024 07:38:26
26
lut 2024
lut 2024
„Garwolin miastem wszystkich pokoleń” - to hasło strategii rozwoju miasta do roku 2030. Ten kluczowy dokument wyznacza kierunki rozwoju i cele, do jakich dążyć powinien w swojej polityce samorząd w perspektywie najbliższych lat. Garwolin ma szansę rozwijać się jako jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych regionu, będący lokalnym generatorem miejsc pracy, a także centrum kulturalnym i edukacyjnym.
Strategia Rozwoju Miasta Garwolina na lata 2024-2030, jest najważniejszym dokumentem strategicznym miasta. Wyznacza kierunki rozwoju i cele do jakich dążyć powinien w swojej polityce samorząd w perspektywie 2030 roku. Działania te obejmować powinny wpływ na kluczowe sfery życia: polityczną, ekonomiczną, społeczną, gospodarczą.- Każda gmina, w zasadzie w Polsce, każde miasto posiada taki dokument, a jeśli nie posiada, to ma problem, bo posiadanie takiego dokumentu determinuje możliwość ubiegania się o środki rozwojowe, środki z Unii Europejskiej, środki z funduszy krajowych. Poprzednia „Strategia miasta Garwolina” była opracowana w 2018 roku i perspektywę czasową miała do końca 2023 r, toteż w sierpniu ub. roku RM podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia „Strategii rozwoju na lata 2024-30”- mówi sekretarz miasta Cezary Tudek.
Wyłoniona została firma, która pomagała przygotować ten bardzo obszerny dokument, składający się z wielu płaszczyzn, a przede wszystkim z diagnozy pewnych sfer funkcjonowania miasta.
- Każda strategia rozwoju gminy próbuje definiować misję czy jakąś wizję strategii, którą się stara określić jakimś chwytliwym hasłem. I tak, w naszej strategii na lata 2024- 30 zapisano, iż taką misją i wizją strategii można określić w haśle przewodnim dokumentu pn. „Garwolin miasto wszystkich pokoleń” - uzupełnia i dodaje, że ta wizja i misja wynika z wyzwań rozwojowych, jak adaptacja do zmian klimatu, ograniczenie zagrożeń dla środowiska, problem tzw. srebrnych miast, a więc miast, w których większość mieszkańców stanowią ludzie dorośli, emeryci i stąd konieczność tworzenia atrakcyjnych warunków do zamieszkania w przyjaznym, bezpiecznym środowisku, konieczność i chęć stworzenia atrakcyjnej przestrzeni dla wszystkich pokoleń mieszkańców.
O „strategii” z sekretarzem miasta Cezarym Tudkiem rozmawia Waldemar Jaroń.
12 komentarze
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Kazimierz Sionek jak napisał na FB: Studiował „studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (MBA)” na: Collegium Humanum. Ciekawe jakim systemem kończył te studia?
Tu to wszystko możliwe.
No to wychodzą kwiatki. Może jeszcze coś przy okazji wyjdzie.
Złośliwi twierdzą, że uczelnia powinna nazywać się Collegium Tumanum, a nie Humanum. Bo w hurtowych ilościach miała wystawiać fikcyjne dyplomy ukończenia studiów MBA. Różnym politykom ten kawałek papieru był potrzebny do zasiadania w spółkach Skarbu Państwa.
Panie Czarku, więcej radości na twarzy. Życie jest takie piękne.
Nowy rozdział to Sekretarz będzie miał po wyborach jak będzie szukał nowej pracy.
Na dworze nie jest za gorąco, ciśnienie atmosferyczne w normie a ty bredzisz jak potłuczony. Może weź coś na wstrzymanie.
spokojnie 2 kadencje burmistrz Marzena Świeczak ma zapewne pewną wiec nikt nie będzie szukać pracy co najwyżej ty Shakiro ......
Czy ktoś już czytał jakich w powiecie mamy doktorów i profesorów po Collegium Humanum.
Oficjalny biogram Iwony Kurowskiej na stronie Sejmu, zakładka Ukończona Szkoła : "Collegium Humanum w Warszawie, Zarządzanie w agrobiznesie (2021) - studia podyplomowe Collegium Humanum w Warszawie, Executive Master of Business Administration (2021)". Może ktoś odtajni przebieg jej kariery naukowej na tej jakże "prestiżowej" uczelni.
O kurde, to aż tak źle jest.
Masz na myśli swoją gminę?