Garwolin

Pijany kierowca volkswagena staranował dwa samochody

Region Wt. 09.07.2024 10:17:21
09
lip 2024

Policjanci zatrzymali 49–letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyzna jadąc volkswagenem staranował dwa zaparkowane na ulicy Korczaka samochody. Był pijany. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Na szczęście żadna z osób postronnych nie ucierpiała. Za swoje wyczyny 49–latek odpowie przed sądem. Może mu grozić do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 4 lipca po północy na ulicy Korczaka w Garwolinie. - Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 49–letniego mężczyznę, który jadąc volkswagenem staranował dwa zaparkowane samochody. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego był pobudzony i agresywny, kopał i szarpał bramę wjazdową jednego z osiedli. Funkcjonariusze obezwładnili go i przewieźli do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek był nietrzeźwy. Miał ponad promil w organizmie. Jak przyznał, wcześniej pił wódkę. Z uwagi na podejrzenie, że mógł też znajdować się pod wpływem substancji psychotropowych pobrano krew do dalszych badań – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i uszkodzenie bramy wjazdowej. Może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.