Garwolin

Policjanci „drogówki” ruszyli na ratunek

Region Wt. 11.06.2024 14:04:51
11
cze 2024

Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy zawsze służą pomocą potrzebującym. Tym razem funkcjonariusze pełniący służbę na motocyklach bez chwili wahania ruszyli na ratunek mężczyźnie, który zasłabł w samochodzie. Dzięki ich sprawnej interwencji nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło, kiedy patrol ruchu drogowego, pełniący służbę na motocyklach, prowadził działania na terenie Domaszewa w gminie Maciejowice. Podczas patrolu zatrzymała ich zdenerwowana kobieta, która powiedziała, że pasażer pojazdu nagle zasłabł i dostał ataku padaczki.

- Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Poszkodowany miał drgawki. Funkcjonariusze przystąpił do udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczyli głowę mężczyzny przed powstawaniem urazów. Do przyjazdu ratowników medycznych sprawdzali stan psychofizyczny mężczyzny, a następnie przekazali go pod fachową opiekę medyków - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i zaznacza, że zasadniczą część służby policjantów ruchu drogowego stanowi nadzór nad ruchem drogowym, reagowanie na sytuacje niebezpieczne oraz praca na miejscu zdarzeń drogowych. W sytuacji wystąpienia wypadku lub kolizji to ci policjanci często są pierwsi na miejscu. Ich podstawowym obowiązkiem jest pomoc poszkodowanym. Dlatego funkcjonariusze kończą szereg szkoleń i kursów, na których nabywają specjalistyczną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Pomoc Wt. 11.06.2024 13:24:04

To są prawdziwi funkcjusze