Garwolin

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Miętnem

Region Wt. 06.02.2024 11:34:51
06
lut 2024

Garwolińscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Miętnem na ulicy Głównej. Kierujący samochodem osobowym potrącił nastolatkę w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

W poniedziałek, 5 lutego w Miętnem na ulicy Głównej doszło do potrącenia pieszej nastolatki, która przechodziła przez przejście. - Do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie, że w drodze do szkoły została potrącona jedna z uczennic pobliskiej szkoły. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący skodą 18-latek wyjeżdżał z parkingu przy ulicy Głównej w Miętnem. Mężczyzna skręcał w lewo i uderzył w przechodzącą przez przejście dla pieszych 17-latkę. Dziewczyna trafiła do szpitala w Warszawie. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Policjanci po raz kolejny zwracają się do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że kierujący pojazdami zbliżając się do przejścia zobowiązani są zachować szczególną ostrożność i zawsze być przygotowanym na odpowiednią reakcję. Piesi powinni natomiast pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.