Garwolin

Powiat garwoliński: 13 szkół ze sprzętem komputerowym od samorządu Mazowsza

Region Sob. 28.11.2020 10:38:00
28
lis 2020

Ponad 3 tys. laptopów, 2,8 tys. tabletów i przeszło 3 tys. drukarek laserowych pojawi się niebawem w 236 szkołach na Mazowszu. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 35 mln zł, z czego 28 mln zł stanowi wsparcie z UE. Sprzęt trafi też do 13 szkół z powiatu garwolińskiego.

W sumie do grudnia br. do pracowni szkolnych trafi: 1888 zestawów komputerowych, 3068 laptopów, 2832 tablety, 3068 drukarek laserowych i 236 urządzeń wielofunkcyjnych. Dostawą zajmie się konsorcjum firm: Suntar sp. z o.o., Meran Point sp. z o.o. ssp. k. oraz Maxto ITS sp. z o.o. sp. k., z którym samorząd województwa mazowieckiego podpisał umowę. Ponadto w ramach projektu samorząd Mazowsza zorganizuje szkolenia dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej przy użyciu zakupionego sprzętu i oprogramowania oraz zdalne instruktarze dotyczące ich użytkowania. Dodatkowe wsparcie otrzymają także uczniowie (w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami), którzy nie posiadają warunków technicznych do uczestniczenia w zdalnych zajęciach lekcyjnych. Będzie ono polegało na wyposażeniu ich w urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz zapewnieniu im dostępu do Internetu.

W projekcie bierze udział 236 szkół prowadzonych przez 215 mazowieckich samorządów – miejskich, gminnych i powiatowych. Wsparcie otrzyma także 47 placówek edukacyjnych z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Do każdej z nich trafi zestaw składający się z: 8 zestawów komputerowych z oprogramowaniem, 13 laptopów, 12 tabletów, 13 drukarek laserowych oraz jednego urządzenia wielofunkcyjnego. W sumie to 2209 sztuk sprzętu komputerowego.

Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego wartość to 35 mln zł, z czego 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa.

Z powiatu garwolińskiego sprzęt komputerowy otrzymają:
Zespół Szkół Nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie
Zespół Szkół w Głoskowie /gm. Borowie/
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pamięci Wanat w Dąbrowie Z Siedzibą W Woli Łaskarzewskiej
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jóźwickiego w Górznie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gończycach /gm. Sobolew/
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach
Zespół Placówek Oświatowych w Parysowie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej /gm. Wilga/
I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce /gm. Garwolin/
Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Żelechowie

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.