Garwolin

Powiat garwoliński: samorząd Mazowsza wspiera strażaków

Region Sob. 28.11.2020 10:40:00
28
lis 2020

Strażacy ochotnicy z Woli Miastkowskiej w gminie Miastków Kościelny i Sobolewa zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. W sumie do jednostek trafi blisko 135 tys. zł na modernizację strażnicy i na zakup sprzętu specjalistycznego.

Samorząd Mazowsza od lat przekazuje środki na doposażenie strażaków ochotników. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa jest to pomoc kompleksowa i systematyczna. – Każdego roku w budżecie zabezpieczamy środki na wsparcie strażaków ochotników. Pomagamy w zakupach samochodów ratowniczo-gaśniczych, sprzętu, odzieży ochronnej, ale też w remontach strażnic – mówi Jania Ewa Orzełowska. – Środki na pomoc strażakom zabezpieczamy w naszym budżecie co roku. Jeśli mamy jakieś oszczędności, staramy się je przeznaczać m.in. na kwestie dotyczące bezpieczeństwa, a doposażenie strażaków oczywiście się w to wpisuje - dodaje Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Miastkowskiej otrzyma 100 000 zł dofinansowania na modernizacje strażnicy, a OSP z Sobolewa 35 000 zł na zakup sprzętu specjalistycznego (wentylator oddymiający, radiotelefon cyfrowy, kamera termowizyjna, miernik detektora wielogazowego, pilarka łańcuchowa ratownicza, przecinarka spalinowa tarczowa).

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.