Garwolin

Powiat garwoliński: strażackie interwencje

Region Śr. 15.11.2023 10:43:16
15
lis 2023

Dachowanie samochodu osobowego w Garwolinie, pożary: sadzy w kominie, lasu, samochodu na S17 – to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.

6 listopada po godzinie 6:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrąceniu rowerzysty na al. Legionów w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Również 6 listopada po godzinie 12:00 wybuchł pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Woli Starogrodzkiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu pieca na paliwo stałe. Następnie podano proszek gaśniczy do wnętrza komina i strącono resztki sadzy, a budynek został przewietrzony i oddymiony. W akcji trwającej prawie trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP .

7 listopada po godzinie 16:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Józefów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej okazało się, że doszło do pożaru nieużytkowanego budynku. Działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na palący się budynek doprowadziły do ugaszenia pożaru. Dalsze prace polegały na rozbiórce ścian budynku, które groziły zawaleniem. W akcji trwającej ponad cztery godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

11 listopada po północy na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie dachował samochód osobowy. Pojazdem podróżowali dwaj mężczyźni, którzy zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewiezieni do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu samochodu na koła. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

O godzinie 12:00 zapalił się samochód osobowy na trasie S17w Sulbinach. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły go i podjęły skuteczną próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej pół godziny udział brał jeden zastęp PSP.

12 listopada po godzinie 7:00 w miejscowości Puznówka na trasie S17 samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w bariery oddzielające pasy jezdni. Samochodem podróżowali dwaj mężczyźni, którzy zostali przebadani przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewiezieni do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu pojazdu na koła. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Po godzinie 18:00 doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu pieca na paliwo stałe. Następnie podano proszek gaśniczy do wnętrza komina i usunięto resztki sadzy. Budynek został przewietrzony i oddymiony. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

na podst. inf. PSP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.