Garwolin

Powiat garwoliński: strażackie interwencje

Region Wt. 06.02.2024 09:30:09
06
lut 2024

Zdarzenia drogowe, pożar w budynku stacji paliw, kotłowni, zalana piwnica w budynku mieszkalnym – to tylko niektóre interwencje strażaków, które miały miejsce w minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego.

29 stycznia po godz. 7.00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym w Żelechowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wypompowaniu wody. W działaniach trwających niespełna godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

31 stycznia przed godz. 11.00 doszło do pożaru w budynku stacji paliw znajdującej się na MOP Wola Korycka Górna. Wystąpiło zadymienie w budynku obsługi stacji, a pożarem objęte było pomieszczenie, w którym znajdowały się urządzenia elektryczne. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu środka gaśniczego z gaśnicy śniegowej. Następnie przystąpiono do oddymiana budynku oraz sprawdzenia pozostałych pomieszczeń. Wszystkie osoby znajdujące się w budynku zostały ewakuowane na zewnątrz przed przybyciem zastępów straży. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brały trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.
Po godz. 14.00 wpłynęła informacja o potrzebie otwarcia mieszkania w miejscowości Stoczek. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz siłowym otwarciu drzwi przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

1 lutego po godz. 17.00 pożar kotłowni w budynku mieszkalnym, jednorodzinnym w Pilawie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej i podaniu jednego prądu wody. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

2 lutego przed godz. 16.00 informacja o samochodzie ciężarowym leżącym na poboczu trasy S17 w miejscowości Trzcianka. W wyniku zderzenia pojazdu z barierą energochłonną uszkodzeniu uległ zbiornik paliwa, z którego wyciekał olej napędowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu rozlewiska oleju napędowego poprzez podanie piany gaśniczej. Pomocy medycznej kierowcy udzielił zespół ratownictwa medycznego. W działaniach trwających niespełna dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

3 lutego o godz. 13:30 w Żelechowie na ulicy Długiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach. A akcji trwającej blisko osiem godzin udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

na podst.inf. KP PSP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.