Garwolin

Próbował podpalić drzwi garażowe, wdarł się do domu i groził jego mieszkańcom. 33-latek tymczasowo aresztowany

Region Pon. 24.06.2024 15:47:21
24
cze 2024

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 33-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyzna wdarł się do domu i groził jego mieszkańcom. Oprócz tego włamał się do ich budynku gospodarczego i uszkodził drzwi garażowe, próbując je podpalić. Mężczyzna był wcześniej karany. Usłyszał cztery zarzuty. Za dwa z nich będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości w gminie Garwolin. Ze zgłoszenia wynikało, że agresywny mężczyzna wdarł się do domu i pomimo żądań mieszkańców, nie chciał go opuścić.

- Na miejscu policjanci ustalili, że 33-latek groził też domownikom zniszczeniem mienia, pobiciem, a nawet pozbawieniem życia. Funkcjonariusze zatrzymali agresora. W trakcie czynności okazało się, że 33-latek wcześniej wyważył drzwi i włamał się do pomieszczenia gospodarczego pokrzywdzonych, skąd ukradł chemię blacharsko-lakierniczą. Oprócz tego zniszczył drzwi garażowe, próbując je podpalić – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi powiatu garwolińskiego czterech zarzutów – naruszenia miru domowego, gróźb karalnych, kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Za dwa ostatnie będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Decyzją sądu 33-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Jak podkreślono w uzasadnieniu, zarzucane podejrzanemu czyny stanowią przestępstwa o znacznym ciężarze gatunkowym i o znacznej społecznej szkodliwości. Mężczyźnie grozi nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.