Garwolin

Przestępczy duet odpowie za włamania. Grozi im 10 lat więzienia

Region Wt. 11.06.2024 13:03:24
11
cze 2024

Policjanci z garwolińskiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali 34-latka, który dopuścił się co najmniej dwóch włamań. Wraz z nim została zatrzymana jego 39-letna wspólniczka. Według wstępnych ustaleń pochodzące z kradzieży przedmioty sprawcy sprzedawali. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Wkrótce oboje staną przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do domu jednorodzinnego, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Trojanów. Łupem sprawców padła między innymi złota i srebrna biżuteria. Pokrzywdzona wartość strat oceniła na około 15 tys. zł.

- Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring. W krótkim czasie ustalili, że sprawców było dwóch – kobieta i mężczyzna. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym mógł przebywać wytypowany przez nich 34-latek. W wyniku przeszukania pomieszczeń, które zajmował kryminalni zabezpieczyli mienie pochodzące z przestępstwa. Po tym mężczyzna został zatrzymany. Do zatrzymania jego 39-letniej partnerki doszło na terenie Warszawy. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania garwolińscy kryminalni, oprócz mienia mogącego pochodzić z włamania, zabezpieczyli także narkotyki oraz gotówkę na poczet przyszłych kar – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i dodaje, że na podstawie zgromadzonego materiału policjanci ustalili, że oboje odpowiadają też za inne włamanie.

Przestępczy duet po wyważeniu drzwi balkonowych dostał się do domu w gminie Trojanów, skąd ukradli elektronarzędzia, narzędzia i alkohol łącznej wartości ponad 7 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

34-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał zarzuty włamania. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. 39-letnia kobieta oprócz zarzutu włamania odpowie też za nielegalne posiadanie środków odurzających. Obojgu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają uzupełnienia zarzutów o kolejne podobne przestępstwa.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.