Garwolin

Rocznica powstania Armii Krajowej. Uroczystości w Garwolinie

Region Pon. 12.02.2024 17:39:29
12
lut 2024

W środę, 14 lutego będziemy obchodzić 82. rocznicę powołania Armii Krajowej. Z tej okazji w Garwolinie mieszkańcy oddadzą hołd walczącym i poległym w obronie Ojczyzny. - Tego dnia pragniemy przypomnieć jak ważne w dzisiejszych czasach jest pielęgnowanie pamięci o największym ruchu oporu w okupowanej Europie - informują organizatorzy.

Plan uroczystości przedstawia się następująco:

- 17:20 - złożenie kwiatów pod pomnikiem ku czci żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” zlokalizowanym na Skwerze im. Lecha Kaczyńskiego w Garwolinie,

- 17:30 - Msza święta w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej sprawowana w kolegiacie Przemienienia Pańskiego.

Powołana rozkazem Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego Armia Krajowa była najbardziej znaną polską formacją zbrojną jednoczącą pod swoim sztandarem wojsko podziemne. W szczytowym okresie liczyła ponad 300 tysięcy zaprzysiężonych żołnierzy.

Na uroczystości zapraszają organizatorzy: Samorząd Miasta Garwolina, Samorząd Powiatu Garwolińskiego, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” w Garwolinie oraz Kolegiata Garwolin.
na podst. inf. starostwa.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Diana radzi Wt. 13.02.2024 08:33:02

Samorząd Powiatu Garwolińskiego jest jednym z organizatorów obchodów i świetnie, tak powinno być. Ale czy taką samą rangę mają wydarzenia odbywające się w dworku w Miętnem np. warsztaty decupage czy koncert z racji walentynek na które sam starosta zawsze zaprasza? Walicki rozmienia się na drobne i to tuż przed wyborami