Garwolin

Rowerem „na gazie”

Region Pon. 05.02.2024 18:17:09
05
lut 2024

Na jednej z ulic w Pilawie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jechał wężykiem, a podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1 prom. alkoholu.

Do zatrzymania doszło w sobotę 3 lutego przed godziną 20.00 w Pilawie. - Na jednej z ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Następnego dnia, 4 lutego w Gocławiu około godz. 20:30 na ulicy Lipowej policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę, który miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i przypomina, że za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu grozi kara aresztu, wysoka grzywna, a nawet zakaz kierowania jednośladami. Za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości mandat wynosi 2500 zł.

Rowerzyści zaliczają się do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich udział w nawet niegroźnie wyglądającym wypadku może zakończyć się dla nich poważnym kalectwem, a nawet śmiercią. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsadek na drodze - nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.