Garwolin

Sierż. sztab. Krzysztof Majewski z KPP Garwolin w mazowieckiej czołówce

Region Pt. 12.04.2024 18:30:23
12
kwi 2024

Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego w wojewódzkim finale „Policjant Ruchu Drogowego” stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych. Na trzecim miejscu na Mazowszu uplasował się przedstawiciel KPP w Garwolinie sierż. sztab. Krzysztof Majewski.

Eliminacje wojewódzkie trwały od 10 kwietnia, a nad ich organizacją i sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach.

W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa mundurowi zmierzyli się w strzelaniu z broni służbowej, a następnie pokaz swoich umiejętności zaprezentowali podczas kierowania ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań. W kolejnym etapie eliminacji w teście musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 12 kwietnia w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Najlepszym gratulował zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu insp. Paweł Herbuś oraz wice przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów asp. szt. Tomasz Stopa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski, członek Zarządu Automobilklubu Radomskiego Artur Dziwirk oraz przedstawicielka Automobilklubu Radomskiego Agnieszka Domagała.

I miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie – sierż. Piotr Popławski;

II miejsce zajęła mł. asp. Agata Sławińska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Grójcu:

III miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie – sierż. szt. Krzysztof Majewski

Dwoje najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie województwo mazowieckie w finale ogólnopolskim.
na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mroczek Pt. 12.04.2024 16:12:02

No to Olka prześcignął