Garwolin

Skuteczne działania policjantów w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Region Śr. 07.06.2023 15:25:35
07
cze 2023

Na wniosek policjantów i prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn. Zatrzymani przez garwolińskich kryminalnych, mieszkańcy Warszawy podejrzani są o obrót znaczną ilością narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci z Garwolina zatrzymali dwie kolejne osoby podejrzane o obrót znaczną ilością narkotyków. - Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkańcy Warszawy (34 i 25 lat) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej brali udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz znaczną ilością substancji psychotropowych. Mężczyźni mieli handlować między innymi mefedronem, marihuaną, kokainą i tabletkami extasy- informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec obu podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. - Sąd uwzględnił wnioski i zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt. Za tego typu przestępstwo grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wszystkich komórek organizacyjnych na co dzień podejmują działania, mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób, które wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii posiadają, wprowadzają do obrotu, produkują środki odurzające i substancje psychotropowe w różnej postaci, jak również wsiadają za kółko pod wpływem narkotyków – uzupełnia rzecznik.

To już kolejna skuteczna akcja policjantów garwolińskiego Wydziału Kryminalnego w zwalczaniu przestępczości narkotykowej.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.