Garwolin

Skuteczne działania prewencyjne w centrum Garwolin

Region Pon. 15.04.2024 13:26:51
15
kwi 2024

W miniony weekend policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie po raz kolejny przeprowadzili wzmożone działania kontrolne i prewencyjne. Podczas piątkowej służby policjanci przeprowadzili w centrum miasta akcję ukierunkowaną na eliminowanie wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu, podczas której mi. in. zatrzymali dwie osoby z narkotykami.

Policjanci skierowani zostali do najbardziej zagrożonych przestępczością rejonów miasta, a także w miejsca popełniania wykroczeń najbardziej uciążliwych dla mieszkańców, takich jak gromadzenie się nieletnich zagrożonych demoralizacją czy spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Policjanci przeprowadzali działania skupiając się w głównej mierze na placach i skwerach znajdujących się w centrum miasta. Prowadzili kontrole w rejonie lokali handlowych i sklepów monopolowych. - W piątek (12.04) około godz. 19 policjanci biorący udział w działaniach na jednej z ulic Garwolina podjęli interwencję wobec osób siedzących w bmw. Dwaj mężczyźni w wieku 32 i 33 lat posiadali przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli przy jednym z nich woreczki z amfetaminą, a przy drugim marihuanę. Mieszkańcy powiatu garwolińskiego trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających oraz substancji psychotropowych.

Podczas piątkowych działań policjanci interweniowali 44 razy i wylegitymowali 66 osób, w tym 12 nieletnich. Policjanci ujawnili wiele wykroczeń przeciwko porządkowi publicznemu, które zakończyli w drodze postępowania mandatowego – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, garwolińska Policja planuje cykliczne prowadzenie tego typu działań.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.