Sukces strażaków z OSP Miętne w sporcie pożarniczym

Region Pon. 12.06.2023 11:09:28
12
cze 2023

W sobotę, 10 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie, odbyły się VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród kobiecych drużyn triumfowały druhny z OSP Miętne, a ich koledzy z jednostki uplasowali się na trzecim miejscu w województwie mazowieckim.

W zawodach wystartowało ogółem 20 drużyn, w tym 10 kobiecych (grupa C) i 10 męskich (grupa A). Starty odbywały się równolegle na dwóch torach po jednej drużynie kobiecej i męskiej.

Pierwszą część współzawodnictwa stanowiła konkurencja pod nazwą „sztafeta pożarnicza 7 x 50”. Zawodnicy biegnący na dwóch torach równocześnie mieli do pokonania w jak najkrótszym czasie dystans 350 m, na którym znajdowały się przeszkody w postaci m. in. równoważni, rowu z wodą, czy płotka.

Po ukończeniu pierwszej konkurencji zawodnicy nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż rozpoczęła się druga część rywalizacji w konkurencji „ćwiczenie bojowe”. Ten etap zawodów niezmiennie cieszy się największą popularnością wśród publiczności. Zawodnicy posiadający określone funkcje musieli w jak najkrótszym czasie zbudować stanowisko wodne, linię główną i dwie linie gaśnicze. Następnie linie wężowe zostały nawodnione, a zawodnicy umiejętnie operując prądami wody, musieli strącić z podestów pachołki oraz obrócić metalową tarczę na statywie.

Po zakończeniu obydwu konkurencji powołana przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP komisja sędziowska przeliczyła punkty zdobyte przez poszczególne drużyny, a sędzia główny bryg. Tomasz Ławecki odczytał protokół zawierający kolejność miejsc w poszczególnych konkurencjach oraz klasyfikację generalną.

Pierwsze miejsce w VII Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych w grupie męskiej zdobyła drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej z Nagoszewki (pow. ostrowski) z wynikiem łącznym 88,37 pkt. minimalnie wyprzedzając drugą drużynę w klasyfikacji generalnej OSP Zawidz (pow. sierpecki), która uzyskała wynik 90,73 pkt.
Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej Miętne (pow. garwoliński) uzyskując wynik 92,34.

Wśród kobiecych drużyn w VII Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych najlepsza okazała się drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miętnem (powiat garwoliński) z wynikiem łącznym 106,54 pkt. minimalnie wyprzedzając drugą drużynę w klasyfikacji generalnej OSP Gniewoszów (pow. kozienicki), która zdobyła łącznie 107,62 pkt.

Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu (pow. grójecki) z wynikiem 111,60 pkt.