Garwolin

Sukces uczniów i absolwentów ZSP Żelechów

Region Sob. 10.02.2024 10:14:52
10
lut 2024

I miejsce w XX edycji ogólnopolskiego turnieju szkół i uczelni wyższych na szczeblu okręgowym „Młoda krew ratuje życie – 2022/2023” w kategorii najciekawsza akcja promująca honorowe krwiodawstwo oraz III miejsce w kategorii szkół średnich, policealnych i pomaturalnych w ilości oddanej krwi zdobył Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

„Szczególnie ważne jest promowanie i zachęcanie do dzielenie się krwią, którą można pozyskać jedynie od honorowych dawców. Pełnoletni uczniowie w ZSP Żelechów uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa od roku 2010. Do szkoły w każdym roku kilkakrotnie przyjeżdża ambulans, uczniowie oddają też krew w punkcie krwiodawstwa w Garwolinie oraz co roku odbywa się Szkolny Konkurs Honorowego Krwiodawstwa. Dodatkowo w ostatnim roku uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Twoja krew moje życie” organizowanych w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021-2026”. Były to lekcje wychowawcze z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych z Działu Promocji, Statystyki i Szkoleń RCKiK w Warszawie” - napisała Krystyna Wieczorkiewicz.

Podczas Mazowieckiej Gali Polskiego Czerwonego Krzyża 1019 -2024 i uroczystości 105. rocznicy PCK w Warszawie, nagrody odebrali dyrektor szkoły Jacek Mucha oraz koordynator honorowego krwiodawstwa w szkole Krystyna Wieczorkiewicz. Szkoła otrzymała m.in. defibrylator AED treningowy, który wykorzystywany będzie podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, dyplomy oraz upominki dla uczniów.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.