Garwolin

Świadomi rodzice i pedagodzy to bezpieczniejsza młodzież

Region Śr. 15.11.2023 07:05:39
15
lis 2023

Garwolińscy policjanci włączają się w działania wspierające nastolatków, dlatego oprócz zajęć z uczniami, prowadzą spotkania z nauczycielami i rodzicami. W ostatnim czasie policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP Garwolin zrealizowały szkolenia dla rodziców i nauczycieli z placówek oświatowych z gminy Miastków Kościelny na temat przeciwdziałania uzależnieniom.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa młodzi powinni wynieść z domu. W szkole zaś nauczyciele wspierają rodziców w wychowaniu młodzieży, pokazując uczniom dobre wzorce, które mogą uchronić je przed podejmowaniem zachowań ryzykownych w przyszłości. Garwolińscy policjanci włączają się w działania wspierające nastolatków, dlatego oprócz zajęć z uczniami, prowadzą spotkania z nauczycielami i rodzicami.

- Policjantki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP Garwolin we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastkowie Kościelnym zrealizowały szkolenia dla rodziców i nauczycieli z placówek oświatowych z gminy Miastków Kościelny na temat przeciwdziałania uzależnieniom. W trakcie spotkań policjantki zaprezentowały walizkę narkotykową. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych. Pokazanie substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania powinno wzmóc ich czujność, aby w porę reagowali na podejmowane przez dzieci i młodzież zachowania ryzykowne – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Policjantki podkreślają, że równoczesna profilaktyka zarówno z uczniami, jak i ich opiekunami jest niezwykle istotna, a rola pozytywnego autorytetu rodziców i nauczycieli jest nie do przecenienia. Pośrednim celem spotkań jest ukazanie pozytywnego autorytetu rodzica jako najważniejszego czynnika chroniącego młodzież przed podejmowaniem zachowań ryzykownych.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.