Garwolin

Świętowanie niepodległości z wojskiem w Głoskowie

Region Śr. 16.11.2022 13:15:07
16
lis 2022

W wyjątkowy sposób uczczono 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół w Głoskowie. Uroczysta akademia przygotowana przez młodzież szkolną pod kierunkiem Moniki Baran była połączona ze spotkaniem edukacyjnym dla dwóch grup wiekowych przeprowadzonym przez ppor. Iwonę Kurowską z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W spotkaniu oprócz społeczności szkoły udział wziął wójt gminy Borowie Wiesław Gąska oraz komendant Gminny ZOSP Tomasz Majczyna. Podczas uroczystej akademii, przy sztandarze szkolnym z dumą wybrzmiał zaśpiewany przez całą szkołę hymn Polski. Doniosłość zaś świętowanej rocznicy podkreślały recytowane teksty oraz dobitnie wyśpiewane pieśni patriotyczne i wojskowe.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prelekcji dotyczącej zadań spoczywających na żołnierzach obrony terytorialnej, zwłaszcza że osobiście mogli nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć a nawet „wypróbować” niektórych wojskowych części wyposażenia.

Wręczono również nagrody i dyplomy dla laureatów szkolnego konkursu „Wojsko Polskie na straży niepodległości”.

Zaproszeni na to wyjątkowe rocznicowe spotkanie goście podkreślali potrzebę wychowywania w duchu patriotyzmu oraz wyrażali radość przepełnioną wzruszeniem z racji uczestnictwa w tym świętowaniu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.