Garwolin

Torba medyczna z wyposażeniem dla strażaków z gminy Sobolew

Region Wt. 01.12.2020 14:50:00
01
gru 2020

1 grudnia w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej Godzisz-Kobusy torby medycznej R1wyposażonej w zestaw ratowniczy do udzielania pomocy przedlekarskiej.

Przekazania zestawu przedmedycznego R1 dokonali dyrektor Oddziału Regionalnego Joanna Bala, zastępca dyrektora Michał Jaworski oraz kierownik Karol Brojek. OSP w Godziszu-Kobusach w gminie Sobolew reprezentowali prezesi dh dh Sławomir Sawicki i Damian Sawicki.

Wyposażenie torby pozwoli jednostce udzielać skutecznej pomocy przedmedycznej, niejednokrotnie decydując o zdrowiu i życiu ludzkim.

Strażacy- ochotnicy mający szybszą możliwość przybycia na miejsce wypadku, mogą stać się jedyną szansą na udzielenie pierwszej pomocy, jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego. Z uwagi na tereny rolnicze i coraz większą mechanizację rolnictwa, zestaw ma służyć również rolnikom-ofiarom wypadków przy pracy.

Dyrekcja OR KRUS w Warszawie od wielu lat pomaga i wspiera w pozyskaniu wyposażenia lokalne OSP z terenu województwa mazowieckiego w tym powiatu garwolińskiego. W ostatnich 4 latach dzięki wzajemnej współpracy oraz rosnącemu poziomowi wyposażenia i wyszkolenia na teren powiatu garwolińskiego trafiło 11 toreb R1.

inf. pras.
WJ/Garwolin [MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.