Garwolin

Trojanów: inwestycje zgodnie z harmonogramem

Region Wt. 06.06.2023 07:19:45
06
cze 2023

Z końcem czerwca zakończona zostanie głęboka termomodernizacja budynku Urzędu Gminy w Trojanowie, która kosztować będzie ponad 3,5 mln zł. Rozpoczęły się prace związane z poprawą infrastruktury drogowej na sześciokilometrowym odcinku, a z końcem roku szkolnego firma budowlana rozpocznie kapitalny remont szkoły w Korytnicy.

Po wybudowaniu nowoczesnego budynku przedszkola ze żłobkiem, termomodernizacja siedziby władz gminy i innych instytucji, była priorytetem. Zmieniona została cała instalacja elektryczna, wymienione centralne ogrzewanie, są nowe grzejniki, orurowania, nowe pompy ciepła ziemne, fotowoltaika. - Praktycznie, jeżeli chodzi o koszty finansowe, to za energię elektryczną powinniśmy płacić dużo, dużo mniej. Oprócz tego zyskamy na tym, że nie będziemy truć powietrza, bo do tej pory mieliśmy kocioł węglowy, poza tym wymienione zostały wszystkie okna, drzwi wewnętrzne oraz ocieplono budynek styropianem o grubości 15 cm – mówi wójt Stanisław Kostyra. Po zakończeniu tej inwestycji, firma budowlana przeniesie się do Korytnicy, gdzie wykonywać będzie kapitalny remont budynku szkoły podstawowej. Wymienione zostaną tam okna, centralne ogrzewanie z węglowego na pompy ciepła, kotłownia, zamontowana fotowoltaika. Trwa poprawa infrastruktury drogowej.

Więcej o realizowanych w gminie inwestycjach, Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem Stanisławem Kostyrą.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec Niedz. 11.06.2023 13:26:52

Bardzo ładnie, drogi super

Gość Trojanowa Czw. 08.06.2023 14:41:12

Brawo Panie Wójcie aż przyjennie się patrzy na wygląd tej Gniny po ty co zrobiłeś Trzynaj tak dalej i nie ustępuj