Garwolin

Trojanów: prorozwojowe inwestycje gminne

Region Wt. 24.01.2023 07:16:55
24
sty 2023

W ubiegłym roku samorząd gminy zrealizował inwestycje za ponad 10 mln zł. W tym roku podobną kwotę przeznaczy na poprawę infrastruktury drogowej, modernizacje szkoły w Korytnicy, świetlicy wiejskiej w Jabłonowcu oraz rozbudowę placów zabaw.

Samorząd gminy Trojanów, w ostatnich latach pozyskuje duże dofinansowania rządowe do prowadzonych inwestycji. Dzięki temu gmina rozwija się w dosyć szybkim tempie. W ubiegłym roku zakończono budowę nowoczesnego przedszkola ze żłobkiem w Trojanowie, która kosztowała ponad 6 mln zł, w tym przeszło 4,2 mln zł stanowiło wsparcie rządowe.

- Oprócz tego zaczęliśmy kilka inwestycji, które realizowane są w cyklu dwuletnim, czyli część wykonaliśmy w 2022 roku, resztę inwestycji dokończymy w bieżącym. Jest to modernizacja dwóch stacji uzdatniania wody w Woli Koryckiej Górnej i drugiej w Podebłociu na kwotę ok. 6 mln zł, wykonaliśmy wodociąg w miejscowości Kruszyna i przedłużenie wodociągu w Babicach. Rozpoczęliśmy też remont Urzędu Gminy w Trojanowie polegający na wykonaniu głębokiej termomodernizacji, instalacji pompy ciepła i fotowoltaiki. Wykonaliśmy też drogi w miejscowości Wola Korycka Górna, Dębówka, Podebłocie, Żabianka i Kruszyna – mówi wójt Stanisław Kostyra i dodaje, że na tegoroczne inwestycje zaplanowano ponad 10 mln zł. Za 6,7 mln zł zmodernizowane będą drogi w miejscowościach Podebłocie, Damianów, Korytnica, Dębówka...

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Stanisławem Kostyrą
WJ/Trojanów
MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.