Garwolin

Trojanów: rządowe i samorządowe wsparcie

Region Śr. 02.12.2020 16:16:00
02
gru 2020

4 sołectwa otrzymały finansowe wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw, a dzięki rządowemu programowi, w dwóch szkołach doposażono stołówki.

Z „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”, wsparcie w wysokości do 10 tys. zł otrzymały sołectwa Budziska, Kozice, Wola Korycka Górna i Trojanów. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu oraz środkom z funduszu sołeckiego w miejscowości Budziska, przed tamtejszą świetlicą została ułożona kostka brukowa oraz zamontowano kosz na śmieci i ławeczkę. Całkowity koszt realizacji zadania - około 25 tys. zł.

Kozice i Trojanów- środki przeznaczono na zakup wyposażenia świetlic wiejskich. Dla Kozic zakupiono sprzęt AGD, zastawę stołową, sztućce, garnki, patelnie, termosy na żywność, warnik oraz drobne akcesoria kuchenne. Natomiast świetlica w Trojanowie została wyposażona w zmywarkę, grill i zestaw regałów. Koszt każdego z zadań to ok. 20 tys. zł.

W Woli Koryckiej Górnej wykonano remont wnętrza świetlicy w budynku remizy OSP, na który składa się remont podłogi, pokrycie ścian gładzią i ułożenia na nich mozaiki w formie tzw. lamperii oraz prace malarskie. Koszt realizacji inwestycji wyniósł prawie 36 tys. zł.

Szkoły Podstawowe w Trojanowie i w Życzynie, dzięki dotacji w wysokości prawie 112 tys. zł poprawiły standardy swoich stołówek szkolnych.

Zarówno Szkoła Podstawowa im. Bolesława Grudniaka w Trojanowie jak i Szkoła Podstawowa im. Chorążego Jerzego Paca w Życzynie zawnioskowały o zakup pieca konwekcyjno-parowego, poza tym dla placówki z Trojanowa zostały zakupione m.in. blachy i system myjący do w/w pieca, zmiękczacz do wody, mięsiarka planetarna, obieraczka do ziemniaków, 2-komorowy zlew z baterią, stół, taboret elektryczny, waga magazynowa, termosy i zastawa stołowa. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 60 tys. zł.

Natomiast w szkole w Życzynie, w ramach zadania zlikwidowano kuchnię węglową, wyrównana podłogę, a na ścianach i podłodze została położona glazura. Poza tym zakupiono kuchnię elektryczną sześciopalnikową, okap kuchenny, zmywarko - wyparzarkę, szafę chłodniczą i mroźniczą, szafki ze zlewem jednokomorowym i dwukomorowym z rozdrabniaczem oraz kuchenkę gazową z piekarnikiem. W tym przypadku całkowity koszt przedsięwzięcia to 80 tys. zł.

Wsparcie finansowe zostało udzielone w ramach programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”, z którego sfinansowano 80% poniesionych kosztów.


Inf. pras.

WJ/Garwolin/DW


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.