Garwolin

Uczciwy znalazca przyniósł do komendy portfel z dużą kwotą pieniędzy

Region Śr. 31.05.2023 10:28:07
31
maj 2023

Historia zgubionego portfela z dużą kwotą pieniędzy miała szczęśliwe zakończenie. Znalazła go mieszkanka powiatu garwolińskiego i przyniosła do garwolińskiej komendy. Niedługo później prawowity właściciel odebrał swoją własność.

To budujące, że są wśród nas tacy ludzie, jak mieszkanka powiatu garwolińskiego. Jej historia zasługuje na uznanie oraz na to, by dowiedziało się o niej więcej osób.

- Na jednym z parkingów pod marketem w Garwolinie kobieta znalazła portfel, w którym znajdowały się dokumenty i gotówka w kwocie ponad 8 tys. zł. Kobieta przyszła do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, przekazała dyżurnemu znalezione rzeczy i opisała okoliczności, w których je znalazła. W dotarciu do prawowitego właściciela pomogli policjanci – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik KPP Garwolin i dodaje, że przykłady z codziennej pracy garwolińskich funkcjonariuszy dowodzą, że nie każdego stać na taką uczciwość. - Nie raz opisywaliśmy historie osób, które traktowały znalezioną rzecz jak swoją własność i ponosiły tego konsekwencje, wynikające z kodeksu karnego.

Uczciwe zachowanie mieszkanki powiatu garwolińskiego jest godne naśladowania i warte wyróżnienia – podkreśla.

na podst.inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.