Garwolin

Uczniowie ze szkoły w Górznie bezkonkurencyjni

Region Czw. 28.03.2024 16:51:17
28
mar 2024

W Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie 26 marca odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Zdecydowanie zwyciężyła drużyna z PSP w Górznie.

We wtorek, 26 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Garwolinie przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyło łącznie 20 drużyn. W eliminacjach udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z gmin powiatu garwolińskiego. Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz z pytaniami, wspartymi fotografią, obrazującą konkretną sytuację na skrzyżowaniu. Uczniowie rywalizowali również w kategorii udzielania pierwszej pomocy. Następnym etapem był przejazd rowerem przez tor z przeszkodami. Za każde potrącenie, bądź przewrócenie przeszkody, uczestnikowi naliczano punkty karne.

Po podliczeniu punktów, ogłoszono wyniki:
w grupie I (uczniowie w wieku 10-12 lat):
I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Jóźwickiego w Górznie;
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej;
III miejsce - Zespół Placówek Oświatowych w Parysowie;

w grupie II (uczniowie w wieku powyżej 12 lat):

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Jóźwickiego w Górznie;
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. B. Grudniaka w Trojanowie;
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej.

W kategorii indywidualnej w grupie młodszej najlepszym zawodnikiem był Oskar Domański ze Szkoły Podstawowej w Górznie, natomiast w grupie starszej najlepiej poradził sobie uczeń Szkoły Podstawowej w Trojanowie Wojciech Koryś.

Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki, a na zwycięzców czekały także pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody. Gratulacje i podziękowania dla uczestników i opiekunów przekazał I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Gaładyk, który podkreślił, że konkurs to niezwykle cenna inicjatywa, wpływająca na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Komendant przekazał również na ręce starosty garwolińskiego Mirosława Walickiego podziękowania za wsparcie organizacji turnieju i ufundowanie nagród.

Wsparcie finansowe przekazały również wszystkie samorządy powiatu. Wśród osób, które sprzyjały idei konkursu, popularyzującego przepisy i zasady ruchu drogowego, byli także przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz dyrekcja ZS nr 1, która życzliwie ugościła organizatorów i uczestników w murach swojej szkoły.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się w najbliższym czasie w Zbuczynie.


źródło: mazowiecka.policja.gov.pl
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.