Garwolin

Ukrywał się, ale nie zerwał z oszukańczym procederem. 54-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany

Region Pt. 28.06.2024 11:40:38
28
cze 2024

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Garwolina zatrzymali 54-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności za oszustwo. W trakcie interwencji chciał zmylić policjantów i podał nieprawdziwe dane. 54-latek ukrywał się przed organami wymiaru sprawiedliwości, ale nie zerwał z oszukańczym procederem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że próbował naciągnąć kolejną osobę.

27 czerwca policjanci z Garwolina otrzymali informację o nieporozumieniach, dotyczących realizacji zlecenia prac budowlanych. Ze zgłoszenia wynikało, że wykonawca nie wywiązuje się z umowy, nie podjął pracy i nie chce oddać zaliczki. - Policjanci sprawdzili adres wskazany w zgłoszeniu. Na miejscu zastali 54-latka, który próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości. Policjanci jednak nie dali się zwieść. Po chwili ustalili prawdziwe dane mężczyzny. Szybko też wyszło na jaw, jaki był powód podania fałszywych danych. Okazało się, że 54-latek był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed organami wymiaru sprawiedliwości, ponieważ już wcześniej nie zrealizował umowy o budowę domu mieszkalnego, pomimo przyjęcia zaliczki w wysokości 54 tys. zł. Za to oszustwo został skazany przez sąd w Mińsku Mazowieckim na karę 1 roku pozbawienia wolności. Nie przeszkodziło mu to jednak w zawarciu kolejnej umowy, z której najprawdopodobniej także się nie wywiązał – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

54-latek trafił do policyjnej celi, skąd zostanie doprowadzony do zakładu karnego. Zgłaszający został poinformowany o możliwości złożenia stosownego zawiadomienia w jego sprawie.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.