Garwolin

Usłyszał zarzut popełnienia czynu w warunkach recydywy

Region Wt. 02.07.2024 14:18:17
02
lip 2024

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Garwolina odzyskali skradziony kilka dni temu rower. Jednoślad po wykonaniu przez funkcjonariuszy niezbędnych czynności wróci do właściciela, a sprawca kradzieży odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Kilka dni temu policjanci garwolińskiej komendy przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru kross. Jak ustalili funkcjonariusze, właściciel pozostawił niezabezpieczony jednoślad pod blokiem na jednym z osiedli w Garwolinie. Kiedy pokrzywdzony zauważył jego brak, o zdarzeniu powiadomiono Policję. Straty oszacowano na kwotę 1000 złotych.

- W wyniku policyjnych ustaleń funkcjonariusze zatrzymali sprawcę oraz odzyskali pojazd. Po zakończeniu przez policjantów niezbędnych czynności jednoślad wróci do właściciela. 58-letni sprawca był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Usłyszał zarzut popełnienia czynu w warunkach recydywy – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Policjanci przypominają. Nieskutecznie zabezpieczony rower to łatwy łup dla złodzieja. Rowery kradzione są z klatek schodowych, sprzed sklepów, piwnic, domów, prywatnych posesji czy sprzed domów. Pogoda sprzyja rowerowym przejażdżkom, dlatego policjanci apelują do właścicieli rowerów o ich właściwe zabezpieczenie.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.