Łuków

W budżecie Łukowa są już pieniądze na podwyżki dla nauczycieli

Region Czw. 29.02.2024 18:02:15
29
lut 2024

Do budżet Łukowa trafiły właśnie pieniądze na wypłatę podwyżek dla nauczycieli. To kwota ponad 5 mln zł. W najbliższych dniach środki te zostaną przekazane do szkół, a następnie na konta nauczycieli.

29 lutego odbywała się w Łukowie sesja Rady Miasta, podczas której radni przyjmując uchwałę o zmianach w tegorocznym budżecie, wprowadzili do niego kwotę 5 mln 166 tys. zł. Są to pieniądze przekazane w ramach subwencji oświatowej na wypłatę podwyżek dla nauczycieli, które uchwalił Sejm. – Cieszę się, że udało sie zrealizować rządowi przedwyborcze obietnice – mówi nam burmistrz Piotr Płudowski i zapewnia, że w ciągu kilku dni pieniądze te trafią do szkół, a następnie na konta nauczycieli. Otrzymają oni należne im podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia.

Jak informuje nas burmistrz kwota przekazana na konto Urzędu Miasta pokrywa w całości pensje brutto. Trzeba będzie natomiast dołożyć na pokrycie składek ubezpieczenia społecznego.

Więcej informacji z tego co działo się na sesji Rady Miasta już wkrótce.

zdjęcie: archiwum podlasie24

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Belferka Pt. 01.03.2024 06:08:51

Powinno być w tekście, że trafiły pieniądze dla nauczycielek, a nie nauczycieli, bo, mężczyzn jako nauczycieli to jest jak na lekarstwo??? Który mężczyzna o zdrowych zmysłach chciałby być nauczycielem za marną pensję. Zawód ten się totalnie sfeminizował. A i kobiety też nie garną się do tego zawodu. Jest przekleństwo ,, Abyś cudze dzieci uczył '' Pan burmistrz też to zrozumiał i uciekł z tego zawodu??

A ty mania się czepiasz Niedz. 03.03.2024 08:49:09

Po pierwsze nie 30 procent . Po drugie a co ma piernik do wiatraka .Po trzecie gołodupiec też dotyczy sfeminizowanego zawodu .Po trzecie zrezygnuj a męska część zagospodaruje twe nędzne zarobkowanie.Po czwarte garną się do zawodu garną poganiają wręcz.Jednak Tusk pokazał że to jedna z oszukańczych jego decyzji i obiecanek .Jedna ze stu.Nie bez przyczyny jest zdrajcą i Pinokiem.Mania bierz i nie wymyślaj na buciki , sukiene , kiszyczek wielkanocny będzie.