Garwolin

W ciągu jednego dnia, życie rodziny zmieniło się diametralnie. Pomóżmy Łukaszowi

Region Pt. 17.05.2024 17:39:13
17
maj 2024

Łukasz Sitnik – mieszkaniec gminy Maciejowice, mąż i ojciec 3 dzieci, druh Ochotniczej Straży Pożarnej Podwierzbie potrzebuje wsparcia, by wrócić do zdrowia i rodziny. Zachęcam i zapraszam do włączenia się w zbiórkę dla Łukasza. Jako druh OSP zawsze pomagał innym. Dziś on potrzebuje naszej pomocy i wsparcia – apeluje Tomasz Kwiatkowski, burmistrz Maciejowic i dodaje, by pamiętać, że dobro zawsze powraca.

O wsparcie dla Łukasza zwracają się także organizatorzy zbiórki na platformie Zrzutka.pl .” Nikt nigdy z Nas nawet by nie pomyślał, że będzie musiał organizować taką zbiórkę. Cel mamy jeden, musimy pomóc Łukaszowi wrócić do sprawności, a przede wszystkim do domu, gdzie czekają na niego kochane dzieci i żona. Łukasz ma 40 lat jest kochającym mężem, tatą trójki dzieci, kochającym synem, bratem i przyjacielem oraz dobrym i pomocnym człowiekiem. Należy również do Ochotniczej Straży Pożarnej w Podwierzbiu. Brał w niej czynny udział pomagając, gdy była taka potrzeba. Teraz On sam jest w potrzebie i potrzebuje naszej pomocy”- artykułują.

To był sądny dzień

„ Dzień 24 kwietnia 2024 roku zapamiętamy na zawsze, życie naszej rodziny zmieniło się nieodwracalnie. Udar przyszedł jak zawsze nieproszony i nie w porę. Zdewastował wszystko, co napotkał na swojej drodze zajmując miejsce w mózgu. Tego dnia Łukasz trafił do szpitala klinicznego w Warszawie z podejrzeniem udaru niedokrwiennego. Zaczęła się diagnoza, strach i wielka niewiadoma. Okazało się, że w tętnicy znajduje się skrzep. Lekarze zdecydowali wykonać tromboktomie. Po zabiegu Łukasz był obserwowany. Następnego dnia stan jego zaczął się pogarszać. Stwierdzili rozległy udar spowodowany rozwarstwieniem tętnicy szyjnej. Zaczyna się walka o życie Łukasza. Lekarze decydują się na operację, wykonują trepanację czaszki, dzięki czemu Łukasz ma szanse na przeżycie. Po operacji zapadł w śpiączkę, został przeniesiony na oddział intensywnej terapii, gdzie konieczne było podłączenie do respiratora oraz włączenie leków sadacyjnych. Lekarze określają stan, jako bardzo ciężki, ale stabilny. Po ciężkich i okropnie trudnych dla nas 3 tygodniach lekarze postanowili odstawić leki i spróbować wybudzić Łukasza. To był dzień pełen emocji, strachu oraz niepewności i wielkiej niewiadomej, ale była wiara i nadzieja, że Łukasz do nas wróci. Tak właśnie się stało! - wspomina żona Iwona i dodaje, że Łukasz „przywitał nas otwartym okiem, nawet udało mu się nim wodzić. Czasem uda mu się poruszyć kończynami. To dla nas ogromny Sukces, że jest i dał nam jakiś znak, żeby o niego walczyć. Teraz najważniejszy jest czas abyśmy zdążyli i zrobili wszystko co w naszej mocy, aby Łukasz zaczął rehabilitacje jak najszybciej.

Łukasza czeka długoterminowa, bardzo kosztowna rehabilitacja

„W najbliższych dniach Łukasz zostanie przeniesiony do ośrodka rehabilitacyjnego. Pobyt w ośrodku to koszt ok. 27 tysięcy miesięcznie, a takiej rehabilitacji będzie potrzebował na chwilę obecną ciągle. Wierzymy, że z Waszym wsparciem uda się Łukaszowi powrócić do jak największej sprawności do najbliższych i do domu. Roczny koszt rehabilitacji to 300 tysięcy złotych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Łukasza w powrocie do zdrowia, prosimy o pomoc w ramach tej zbiórki. Mamy nadzieję i marzymy o tym, że pewnego dnia Łukasz wróci do domu, usiądzie przy żonie – puentuje Iwona Sitnik.

Wszyscy razem dla Łukasza. Rehabilitacja oraz leczenie po udarze mózgu

https://zrzutka.pl/rbb42h?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1oBhEIJKIpNvqGhITRdn1jdzbXhEofPGFHRh5pYdXP3NT2NYt3jmJSpc0_aem_AaCdkySrnYsi22CcqY
na podst. Zrzutka.pl, fb/TK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.