Garwolin

Zabrał pieniądze, a portfel zakopał w lesie

Region Wt. 25.06.2024 12:38:31
25
cze 2024

Kryminalni z Garwolina ustalili i zatrzymali 41-letniego mieszkańca Łodzi, który odpowie za dokonanie kradzieży. Podejrzany zabrał z kieszeni bluzy pokrzywdzonego jego portfel, w którym znajdowało się 2700 zł. Gotówkę sprawca zabrał, a portfel zakopał w lesie. 41-latkowi grozi 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu do garwolińskiej komendy zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił, że kilka godzin wcześniej został okradziony.

- Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w Wildze na terenie jednej z firm oferujących usługi budowlane, w której zgłaszający był zatrudniony. Z jego relacji wynikało, że nieznany sprawca lub sprawcy z kieszeni bluzy pozostawionej pod wiatą na terenie przedsiębiorstwa, ukradł portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 2700 zł, dokumentami oraz kartami bankomatowymi. Policjanci szybko wytypowali osobę, która mogła dokonać tego czynu. W wyniku intensywnych czynności zatrzymali 41-letniego mieszkańca Łodzi. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego włożył rękę do kieszeni jego bluzy, zabrał portfel i odszedł. Policjantom przyznał się do winy. Wskazał także miejsce ukrycia portfela. Okazało się, że zakopał go w lesie - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

41-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.