Garwolin

Zatrzymani z narkotykami

Region Pon. 22.04.2024 17:07:33
22
kwi 2024

W ostatnich dniach, garwolińscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn za posiadanie narkotyków. Zabezpieczone substancje to amfetamina, metaamfetamina, MDMA i marihuana. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, 19 kwietnia w Rudzie Talubskiej gm. Garwolin policjanci Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego w trakcie przeszukania samochodu osobowego, w którym znajdowało się trzech mężczyzn, zabezpieczyli narkotyki. - Okazało się, że znaleziona substancja to amfetamina. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że narkotyki należały do 40-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania substancji psychotropowych, do którego się przyznał – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Następnego dnia, 20 kwietnia około godz. 21:30 policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali w Łaskarzewie 19-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie metaamfetaminę i tabletki MDMA. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego odpowie za posiadanie narkotyków. - To nie jedyne zatrzymania osób w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ostatnim czasie. Kilka dni temu, 16 kwietnia około godz. 1.00 w Podzamczu, policjanci z Maciejowic przeprowadzili kontrolę drogową. W jej trakcie ujawnili przy kierującym 28-latku kilka porcji marihuany. Mężczyzna powiedział policjantom, że zanim wsiadł za kierownicę, zażywał środki odurzające, dlatego funkcjonariusze pobrali od niego krew do badań na obecność narkotyków w organizmie. 28-latek stracił prawo jazdy. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W przypadku pozytywnego wyniku stwierdzającego obecność substancji zabronionych we krwi zarzuty te mogą zostać rozszerzone o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków – dodaje funkcjonariuszka.

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.