Garwolin

Zderzenie na skrzyżowaniu. Kierowco, uważaj na motocyklistów!

Region Pt. 17.05.2024 17:00:15
17
maj 2024

Garwolińscy policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jana Pawła II w Garwolinie. W zdarzeniu uczestniczył motocykl i samochód osobowy. Na szczęście nikt nie został ranny. Częstą przyczyną wypadków i kolizji z udziałem jednośladów jest nieustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. Przypominamy więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie".

16 maja około godz. 13.00 w Garwolinie doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem osobowym saab 37-letnia mieszkanka powiatu garwolińskiego, jechała ulicą Kościuszki w kierunku Warszawy. - Skręcając w lewo w ulicę Jana Pawła II nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocykliście, doprowadzając do zderzenia. 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierujący jednośladem nie odniósł poważnych obrażeń. Na sprawcę policjanci nałożyli mandat – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i przypomina, że bezpieczeństwo motocyklistów zależy w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Częstą przyczyną wypadków i kolizji z udziałem jednośladów jest nieustąpienie im pierwszeństwa przejazdu. Przypominamy więc zasadę "Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie".
Motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się po drodze z pierwszeństwem. Na skrzyżowaniu równorzędnym należy ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej strony, a podczas skrętu w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.

na podst. inf. KPP
fot. OSP Garwolin
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.