Garwolin

Znamy zwycięzców Małych Nutek

Region Czw. 03.12.2020 18:03:00
03
gru 2020

Przedszkolaki z Miastkowa Kościelnego i Górzna podbiły serca internautów, a mali artyści Garwolina z przedszkola „Mały Europejczyk” i „Zielona Łączka” zdobyli największe uznanie wśród komisji konkursowej.

To właśnie te cztery grupy, które zostały wyróżnione w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki w Sieci Pozytywnych Dźwięków”, ale wielkie brawa należą się wszystkim przedszkolakom

„Małe Nutki” to wydarzenie, któremu przyświeca idea edukacji muzycznej, budowania od najmłodszych lat aktywnych postaw odbiorcy kultury, popularyzacja twórczości skierowanej do dzieci i promocja małych talentów. Młodzi i zdolni mieszkańcy naszego regionu mają szansę na postawienie pierwszych kroków na dużej scenie. Najważniejszym jego celem jest zachęcenie dzieci do wykonywania piosenek stworzonych z myślą o nich, dopasowanych do ich wieku.

Trzecia edycja tego muzycznego wydarzenia miała się odbyć w marcu tego roku. Niestety w związku z pandemią i wprowadzonymi ograniczeniami wydarzenie zostało odwołane. I właśnie dlatego „Małe Nutki” trafiły do sieci.

„Małe Nutki w Sieci Pozytywnych Dźwięków” – to tytuł tegorocznego festiwalu i nie jest on przypadkowy. W tym zadaniem młodych wykonawców było wykonanie radosnej, dziecięcej piosenki. Piosenki, która wywoła uśmiech na twarzach tych, którzy będą jej słuchać i będą ją oglądać.

Do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 14 grup przedszkolnych - trzy grupy z Publicznego Przedszkola nr 6 w Garwolinie, dwie grupy z Publicznego Przedszkola nr 1 w Garwolinie oraz jedna grupa z Publicznego Przedszkola nr 8 w Garwolinie, grupy z publicznych przedszkoli z Miastkowa Kościelnego, Górzna, Kozic, Sulbin, Głoskowa, Michałówki oraz dwóch przedszkoli niepublicznych z Garwolina – „Juniorek” i „Zielona Łączka”.

Każda grupa nagrała film ze swoim występem. Filmy zostały opublikowane na profilu Centrum Sportu i Kultury na Facebooku. I to tam przez kilka dni trwało głosowanie. W sumie oddano kilka tysięcy głosów. Największą sympatię publiczności zyskały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Miastkowie Kościelnym oraz Publicznego Przedszkola w Górznie. Dwa wyróżnienia przyznała także komisja, w której zasiadali: Julina Czaporowski – muzyk, instruktor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Radosław Mitura – dyrektor Zespołu Szkół Artystycznych w Garwolinie oraz Monika Gajewska – przedstawiciel firmy Ochnik, sponsora nagród w konkursie. Wynik głosowania jurorów dał zwycięstwo grupie Słoneczka z Publicznego Przedszkola nr 6 w Garwolinie oraz grupie z Niepublicznego Przedszkola „Zielona Łączka”.
- To był wyjątkowy konkurs, którego celem było przede wszystkim wywołanie uśmiechu na twarzach nas wszystkich, wprowadzenie do tej szarej ostatnio rzeczywistości prawdziwej dziecięcej radości. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie – nauczycielom za przygotowanie dzieci, a dzieciom za cudowne występy. Wszyscy zasługują na duże brawa, chociażby wirtualne – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, koordynator festiwalu.

Każdy wykonawca otrzyma pamiątkowy dyplom, a do laureatów trafią nagrody, których fundatorem jest firma Ochnik.

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.