Garwolin

20. Mistrzostwa Polski w Borowiu /ZDJĘCIA/

Sport Pon. 03.04.2023 07:21:53
03
kwi 2023

Reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Woli Rowskiej została mistrzem Polski w halowej piłce nożnej. Młodzi piłkarze rywalizowali 1 kwietnia na parkietach hal sportowych w Borowiu i Górznie. Łącznie rozegrano 40 meczów.

O mistrzostwo Polski walczyły reprezentacje 13 ośrodków wychowawczych z całej Polski. - Głównym celem organizowania mistrzostw jest zdrowa rywalizacja wśród młodzieży oraz danie im możliwości wyładowania swojej własnej energii, umiejętności współpracy i współgrania w szerszym zespole, a także umiejętności walki fair play, ponieważ w ich życiu rzadko się zdarza, żeby mogli spotkać się i walczyć w tak dużym gronie, bo we własnych środowiskach i szkołach przeważnie byli wykluczeni jako ci najgorsi i nie byli dopuszczani do żadnych imprez, rozgrywek, a tutaj mają możliwość wykazania się...- powiedział Zbigniew Karwowski, dyrektor MOW Borowie oraz Wola Rowska, organizator wydarzenia. W podobnym tonie wypowiadali się poseł Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki i wójt gminy Borowie Wieław Gąska, którzy objęli mistrzostwa patronatem wspólnie z sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Anny Krupki oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. W uroczystości otwarcia mistrzostw wzięła udział również posłanka- elekt Iwona Kurowska i wiceprzewodnicząca RG Marzena Nowak.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali Tomasz Majczyna oraz Krzysztof Stanikowski, a przy organizacji zaangażowani byli pracownicy ośrodka wychowawczego z Borowia.

Rozgrywki grupowe wyłoniły pary półfinalistów, w których MOW Borowie uległ reprezentacji MOW Wola Rowska 0:1, a MOW Kolonia Ossa pokonał MOW z Gotchorzy 2:1. W finale B w walce o brązowy medal w regulaminowym czasie padł wynik 1:1, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero po długim konkursie rzutów karnych trzecie miejsce zajęła ekipa z Borowia. W finale Wola Rowska pokonała 1:0 Kolonię Ossę.

Ostateczna klasyfikacja najlepszych MOW w piłce nożnej halowej
1.Wola Rowska – Mistrz Polski
2. Kolonia Ossa
3. Borowie
4. Gostchorz
5. Gołotczyzna
6. Lidzbark Warmiński
7. Puławy
8. Włocławek
9. Trzciniec
10. Trzebież
11. Warszawa - Barska
12. Jaworze
13. Lubaczów

Relacja Waldemara JaroniaW gali zakończenia mistrzostw dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe dla najlepszych piłkarzy wręczali poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta Marek Ziędalski, wójt Wiesław Gąska oraz dyrektor Zbigniew Karwowski.

Wyróżnienia wraz ze statuetkami i nagrodami otrzymali także: najlepszy bramkarz – Adrian Czarnocki z Borowia, król strzelców – Paweł Roróg z Włocławka oraz najbardziej wartościowy gracz mistrzostw – Tomasz Cichocki z Kolonii Ossa.

XX jubileuszowe mistrzostwa po raz piąty odbywały się w Borowiu. Nowy mistrz Polski odjechał z Borowia także z okazałym Pucharem Przechodnim Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski, który będzie w jego posiadaniu do kolejnych mistrzostw. „ A tegoroczne nie mogłyby się odbyć bez finansowego wsparcia dyrektora Zbigniewa Karwowskiego, posła Grzegorza Woźniaka, starosty Mirosława Walickiego oraz wójta Wiesława Gąski, za co w imieniu organizatorów oraz przede wszystkim zadowolonej młodzieży dziękujemy”- podkreślają organizatorzy.fot.WJ/MOW
WJ/Borowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.