Garwolin

3,2,1 start! Bieg Mikołajkowy już w niedzielę

Sport Śr. 29.11.2023 11:38:44
29
lis 2023

5 kilometrów dla dorosłych i 4 krótsze biegi dla dzieci. Na mecie pamiątkowy medal, a później ognisko. I obowiązkowo słodki upominek od Mikołaja. Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia w Garwolinie odbędzie się tradycyjny Bieg Mikołajkowy.

Centrum Sportu i Kultury oraz Stowarzyszenie Truchatcz.pl zapraszają w najbliższą niedzielę na wspólne zimowe bieganie, bo jak głosi powiedzenie – nie ma złej pogody do biegania, są tylko złe ubrania. - Dlatego zapewniamy czerwone czapki, które nie tylko ogrzeją głowy, ale na pewno sprawią wszystkim wiele radości, a po zakończonych zawodach ognisko i ciepłą herbatę – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Zasady Biegu Mikołajkowego są podobne do tych, którzy wielbiciele tej formy aktywności znają z Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Zawody odbędą się w niedzielę, 3 grudnia, na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Dorośli będą mieli do pokonania 5 km, a dzieci pobiegną w jednym z 4 biegów. Każdy na dystansie dostosowanym do swojego wieku i możliwości. Biuro zawodów zostanie otwarte o godzinie 12:30. O 13:00 wystartują najmłodsi, a pół godziny później – dorośli. - Jak zawsze w naszych zawodach chodzi przede wszystkim o aktywne spędzenia czasu, o radość z bycia razem, dlatego zapraszamy całe rodziny. Na mecie na każdego będzie czekał wyjątkowy, Mikołajowy medal – podkreśla Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl. Do laureatów wszystkich kategorii trafią także pamiątkowe dyplomy.

Jak dołączyć do wydarzenia?
Żeby maksymalnie uprościć proces wydawania numerów, organizatorzy zdecydowali, że numery startowe z XII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej zachowują ważność także podczas Biegu Mikołajkowego. Wszystkie osoby, które brały udział w tegorocznych zawodach i posiadają numer startowy, mogą, bez dodatkowej rejestracji, stawić się w dniu biegu na starcie zawodów.

Wszyscy, którzy nie zachowali numeru lub chcą wystartować po raz pierwszy w tym roku w zawodach, muszą zapisać się online TUTAJ.na podst. inf. CSiK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.