Garwolin

600 km na 600 lat Garwolina. Dołącz do biegowego wyzwania!

Sport Wt. 11.07.2023 07:08:05
11
lip 2023

Różne są sposoby na uczczenie wyjątkowego jubileuszu 600-lecia miasta Garwolina. Najlepiej świętować razem. A gdyby tak wspólnymi siłami przebiec 600 km? Każdy tyle, ile może! Dołącz do wyzwania i 21 lipca pobiegnij razem z innymi mieszkańcami.

Od początku 2023 roku Garwolin celebruje jubileusz 600-lecia miasta. Już za dwa tygodnie, w ramach kilkudniowych obchodów rocznicowych, odbędzie się bieg „600 km na 600 lat Garwolina”.

- Tym razem nie będą to zawody, w których każdy indywidualnie będzie walczył o swój wynik. To będzie rodzaj biegowego wyzwania, podczas którego spróbujemy wspólnymi siłami pokonać symboliczne 600 km. Czy nam się to uda? I ile czasu będziemy na to potrzebowali? Przekonamy się już 21 lipca. Zapraszamy wszystkich – bez względu na wiek. Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu i dorzucić swoje kilometry - zachęca Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Minimalna odległość, którą musi pokonać każdy, kto zgłosi się do udziału w wydarzeniu, to około 2,2 km, czyli jedno okrążenie wokół zbiornika retencyjnego. Czy można więcej? Oczywiście!

- W formularzu zapisów każdy z zawodników określa minimalną liczbę okrążeń, jaką chce pokonać. I nie musi być to koniecznie bieg. Można także maszerować. Najważniejsze, żebyśmy wspólnie osiągnęli zakładany cel – dodaje Michał Kopik, prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl

Wydarzenie odbędzie się 21 lipca na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Start biegowego wyzwania o godzinie 19:00. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 18:30. W programie wydarzenia zaplanowano także koncert szantowego zespołu Żeglarze Portowi, animacje dla dzieci i wspólne biesiadowanie przy ognisku.
Jak dołączyć do wydarzenia? Formularz rejestracji oraz szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie www.csik.garwolin.pl.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Zadanie publiczne pn. „Biegnij w Garwolinie – cykl wydarzeń sportowo-rekreacyjnych” dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.Na podst. inf. CSiK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.