Garwolin

Borowie obroniło tytuł Mistrza Polski

Sport Pon. 04.04.2022 15:59:34
04
kwi 2022

W sobotę, 2 kwietnia Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Borowiu na czele z dyrektorem Zbigniewem Karwowskim wespół z bratnim ośrodkiem z Woli Rowskiej, zorganizował po raz czwarty Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej.

To była już XIX edycja tych rozgrywek. Mistrzostwa w tym roku zgromadziły 12 drużyn reprezentujących ośrodki z całej Polski: Trzebież, Trzciniec, Rzeczyce, Włocławek, Lidzbark Warmiński, Wałbrzych, Łobżenica, Kuźnia Raciborska, Jaworze, Puławy oraz Borowie i Wola Rowska. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: A miała rozgrywki na hali sportowej w Borowiu, B na hali w Górznie.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji do półfinałów awansowały drużyny: Borowie i Trzciniec z grupy A oraz Włocławek i Jaworze z grupy B. W półfinałach Borowie pokonało Jaworze 2:1, a Trzciniec pokonał Włocławek 1:0. W walce o medale spotkali się rywale grupowi: Włocławek pokonał Jaworze 1:0 zdobywając brązowy medal, a Borowie, które w grupie wygrało 3:0 z Trzcińcem, potrzebowało dogrywki, by 2:1 zwyciężyć ten zespół.

Tym samym zespół MOW Borowie po raz drugi z rzędu wywalczył Mistrzostwo Polski w tych rozgrywkach, srebro pojechało do Trzcińca, a brąz do Włocławka.
Najlepszym bramkarzem przez sędziów został wybrany reprezentant gospodarzy Miłosz Pacławski, a najlepszym piłkarzem Mateusz Białek również z Borowia. On też zdobył koronę króla strzelców zdobywając 7 bramek. Dyplom dla najlepszego trenera otrzymał szkoleniowiec Borowia Łukasz Mikulski, notabene laureat tegorocznej edycji plebiscytu TOP Regionu KRP i portalu podlasie24.pl w kategorii sportowiec roku 2021.

Na koniec Mistrzostw odbyła się dokonana przez dyrektora Zbigniewa Karwowskiego, wicedyrektora Marcina Karwowskiego oraz wójta Wiesława Gąskę dekoracja zwycięzców medalami. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe a wszystkie wyjechały z Borowia z dyplomami i z pucharami ufundowanymi przez Starostę Garwolińskiego Mirosława Walickiego. Mistrz Polski otrzymał dodatkowo Puchar Przechodni Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski. Podziękowania zaś przygotowane zostały dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do organizacji mistrzostw: posła Grzegorza Woźniaka, starosty garwolińskiego Mirosława Walickiego, wójta gminy Borowie Wiesława Gąski, wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka oraz kierownika GOPS w Borowiu Tomasza Majczyny. Wyrazy wdzięczności należą się też kibicom, sędziom, wychowawcom, pracownikom i wychowankom borowieckiego MOW, bez których te mistrzostwa na pewno nie mogłyby być sprawnie przeprowadzone.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.