Daniel Juszkowiec zwycięzcą IX Triathlonu Garwolińskiego

Sport Wt. 28.06.2022 14:42:06
28
cze 2022

94 zawodników wystartowało w IX Triathlonie Garwolińskim, który odbył się w sobotę w Parku Wodnym Mamut. Dystans sprint najlepiej najszybciej pokonał sobie Daniel Juszkowiec z Warszawy. Najlepsi wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego byli Łukasz Biernacki i Agnieszka Flot.

750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzyli się uczestnicy IX Triathlonu Garwolińskiego. 25 czerwca o godzinie 10:00 w Parku Wodnym Mamut wystartowała już 9. edycja tego wydarzenia. Na starcie zawodów ustawiło się 94 zawodników - głównie z Mazowsza i Lubelszczyzny.
Po przepłynięciu 750 metrów, triathloniści wsiedli na rowery i pokonali 20-kilometrową trasę prowadzącą do Huty Garwolińskiej. Na koniec przebiegli 5 km drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Daniel Juszkowiec z Warszawy, który na mecie znalazł się po 58 minutach i 21 sekundach. Drugi był Maciej Ceberak (58:53). Jako trzecia na metę wbiegła najlepsza z kobiet – Zuzanna Sudak (59:22).

Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Piotr Saniawa (59:29). Drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła Magdalena Sudak (1:01:25), a trzecie – Eleonora Tyndzik (1:06:05).
Świetnie poradzili sobie także zawodnicy z powiatu garwolińskiego. W tym roku wystartowały aż 22 osoby z naszego regionu. Najlepszy był Łukasz Biernacki. Zwycięzca klasyfikacji powiatowej zajął także 7. pozycję w klasyfikacji OPEN i ukończył triathlon z czasem 1:02:43. Drugi w powiecie był Kacper Kirkiewicz (1:12:41), a trzeci – Piotr Konieczny (1:14:47).

Wśród mieszkanek powiatu garwolińskiego triumfowała Agnieszka Flont (1:17:19). Drugie miejsce zajęła Eliza Adamowicz (1:31:24), a trzecie – Julia Nowicka (1:35:09).
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Lechpol właściciela marki Kruger&Matz, a także vouchery od Gabinetu Fizjoterapii Garwolin. Dekoracji zwycięzców dokonali przedstawiciele sponsorów oraz wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Organizatorem Triathlonu Garwolińskiego jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Truchtacz.pl, Garwolińskim Stowarzyszeniem Kolarskim „Horyzont”, Fundacją Aqua Life i Parkiem Wodnym Mamut.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.