Garwolin

Garwolin przyjazny kolarzom. Piąty etap ŻTC Bike Race za nami

Sport Wt. 21.05.2024 08:51:32
21
maj 2024

Za nami piąty etap ŻTC Bike Race 2024, tym razem zawodnicy rywalizowali w Garwolinie. W zawodach rozgrywanych w mieście nad Wilgą udział wzięło ponad dwustu kolarzy.

Piękna, słoneczna pogoda powitała kolarzy, którzy licznie stawili się na zawodach w Garwolinie. Tradycyjnie, bo już piąty raz w historii tego miasta odbyły się zawody z pod znaku ŻTC Bike Race. Rywalizacja odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe, na rundzie o długości 27 kilometrów. Najmłodsze kategorie miały do przejechania 108 km, zaś najstarsze jedną pętlę. Trasa wystartowała przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej), następnie ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie była meta.

Wśród pań triumfowała Magdalena Kizerwetter-Świda (JB Rowery) przed Weroniką Ciesiółką i Małgorzatą Zimnicką (BeProCycling Team). Z kolei w kategoriach jadących pełne dystanse, a zatem M20 Super Prestige zwyciężył Maciej Pietrzak. Drugi był Piotr Gadomski, a trzeci Łukasz Jaromin. W kategorii M30 jako pierwszy przysłowiową kreskę przeciął Tomasz Krupiński, przed Hiszpanem Gabrielem Girau z Mazowieckiego Stowarzyszenia Kolarskiego i Wojciechem Kwiatkiem.

– Zawody w Garwolinie za nami. My już myślami jesteśmy przy rywalizacji w Opocznie, gdzie oprócz szóstego etapu ŻTC Bike Race odbędą się IV Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Wykładowców. Zachęcamy wszystkich do udziału w zmaganiach o tytuł najlepszego kolarskiego belfra w kraju – zachęca do udziału w kolejnym wyścigu dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

Organizatorem ŻTC Bike Race 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.