Garwolin

Gmina Łaskarzew z szablą Bronisława Rojka /ZDJĘCIA/

Sport Niedz. 16.04.2023 12:37:20
16
kwi 2023

15 kwietnia na parkiecie hali sportowej w Górznie spotkały się reprezentacje siatkarskie ośmiu samorządów powiatu garwolińskiego, by rywalizować o szablę Bronisława Rojka – żołnierza odznaczonego Krzyżem Walecznych za udział w wojnie 1920 roku i pokazać, że można przyjemnie spędzić wolny od obowiązków służbowych czas.

Przez kilka godzin rywalizowali o miano najlepszego siatkarskie teamy samorządów powiatowego, miasta Garwolina, gmin Garwolin, Górzna, Łaskarzew, Parysowa, Pilawy, Żelechowa. Po emocjonującej walce, bezkonkurencyjni okazali się samorządowcy z gminy Łaskarzew, przed Górznem i gminą Garwolin. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci samorządów Żelechowa, Parysowa, Powiatu Garwolińskiego, Miasta Garwolina i Miasta i Gminy Pilawa. Najlepszym zawodnikiem turnieju została reprezentantka gminy Łaskarzew.

Samorządowcy z gminy Łaskarzew okazali się najlepsi, ale w tego typu rozgrywkach zwycięstwo nie jest najważniejsze. Równie ważna jest wymiana doświadczeń, rozmowa, atmosfera, wspaniały doping i dobry humor. Wszystkie zespoły podgrzewali do walki, bądź bezpośrednio na parkiecie dyrygowali grą starostowie Mirosław Walicki i Marek Ziędalski, burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, wójtowie Górzna Waldemar Sabak, Parysowa Bożena Kwiatkowska, gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, zastępczyni wójta gminy Łaskarzew Sylwia Szopa, przewodniczący rad, radni. To z pewnością podnosiło na duchu zawodników i dowodziło spójności samorządu.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Garwolinie wspólnie z Gminą Górzno Puchary i dyplomy wręczali starosta Mirosław Walicki oraz wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

Bronisław Rojek ps. „Bronek” był jednym z aktywniejszych członków konspiracji antyniemieckiej, odznaczony Krzyżem Walecznych za udział w wojnie 1920 roku. W 1944 wywieziony przez NKWD w głąb ZSRS, zmarł w Borowiczach.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Prosiaczek Niedz. 16.04.2023 15:05:32

Szkoda, że w składzie drużyny Powiatu Garwolińskiego zabrakło Kazika jako wiceprzewodniczącego. To by wzmocniło zespół i zagrywki pod siatką były by ciekawsze.

Piggy Pt. 21.04.2023 14:59:53

Oj tak, tak